Jedriličarska regata "Sokobanja 2009"

27.04.2009. 15:39 | |

PodeliteFacebookTwitterGoogle plusLinkedinPinterestViberFacebook messenger

jedriliceU petak 24. aprila u podne počelo je 5. Klupsko takmičenje jedriličara na Bovanskom jezeru. Organizator regate je JK "Zoran Radosavljević" iz Niša, a suorganizator Organizacija za turizam, kulturu i sport Sokobanja. Takmičilo se ukupno 27 ekipa u tri klase. Takmičari Bovansko jezero smatraju idealnim regatnim poljem, jer poseduje sve potrebne karakteristike za razvoj ovog sporta.

jedrilice na jezeru


U petak 24. aprila u podne počelo je 5. Klupsko takmičenje jedriličara na Bovanskom jezeru. Organizator regate je JK "Zoran Radosavljević" iz Niša, a suorganizator Organizacija za turizam, kulturu i sport Sokobanja. Jedriličari su se takmičili u tri klase "Optimist", "Laser" i "470".

Takmičilo se ukupno 27 ekipa, koje dolaze iz Srbije, Makedonije i Bugarske.

Ova sportska manifestacija okuplja veliki broj ljubitelja ovog sporta, ali i turista koji prate manifestaciju.

Takmičari Bovansko jezero smatraju idealnim regatnim poljem, jer poseduje sve potrebne karakteristike za razvoj ovog sporta.

Predsednik opštine Sokobanja, Dimitrije Lukić, otvorio je petu po redu jedriličarsku  ''Regatu Sokobanje 2009.'' i zahvalio gradu Nišu, Organizaciji za turizam, kulturu i sport Sokobanje i Jedriličarskom klubu ''Zoran Radosaljević'' iz Niša koji su pomogli u organizovanju jedne ovakve manifestacije. Jedriličarski klub ''Zoran Radosavljević'' iz Niša - glavni organizator, osnovan je 1999. godine sa ciljem afirmacije i popularizacije jedriličarskog i uopšte nautičkog sporta na prostoru južne Srbije. Organizacija za turizam, kulturu i sport Sokobanja dosad je pomagala u organizaciji ove manifestaciije, a kako saznajemo od Ljubinka Milenkovića, direktora Organizacije za turizam, ove godine po prvi put su suorganizatori. Otvaranju ''Regate Sokobanja 2009.'' prisustvovao je i Miodrag Radović, većnik grada Niša. Prema njegovim rečima jedna ovakva manifestacija ima veliki značaj za sport, Sokobanju i Evroregion. Ove godine na Regati učestvuje preko 30 takmičara iz Srbije i Bugarske, u tri takmičarke klase - optimist, laser i 470. Prema najavama organizatora, zatvaranje Regate i proglašenje pobednika održaće se u nedelju 26. aprila u 14 časova.

jedrilice na jezeru

U klasi OPTIMIST od 7 do 16 godina prvo mesto zauzeo je Mihajlo Milosavljević iz Niša, drugo Ivona Kosar iz Beograda i treće Luka Erac iz Beograda. U klasi LASER, kategoriji 4.7 prvo mesto zauzeo je Nikola Grujić, drugo Jana Bratuša a treće Matija Lagapor svi iz Beograda, a u kategoriji radial prvo mesto osvojila je Maja Knežević iz Beograda, drugo Krum Stoev iz Sofije i treće Nikolaj Saev takoðe iz Bugarske. U klasi 470 prvo mesto zauzeo je par Savko i Vasilev iz Bugarske, drugo par Milosavljević i Milosavljević iz Niša, a treće Popović-Vojinović iz Novog Sada. Učesnici su zadovoljni uspehom, a organizatori se nadaju da će septembra meseca na sledećoj regati na Bovanskom jezeru biti barem 60 jedara. Obe regate koje se održavaju na Bovnu predviðene su kalendarom Jedriličarskog saveza Srbije. Organizator Regate je Jedriličarski klub ''Zoran Radosavljević'' iz Niša, a suorganizator OTKS Sokobanja.

vesti: RTV Sokobanja

PodeliteFacebookTwitterGoogle plusLinkedinPinterestViberFacebook messenger