Skip to content

MTB Trofej Sokobanja


Najbolji MTB srpski biciklista, Bojan Ðurðiæ, osvojio je drugo mesto u meðunarodnoj trci „Trofej Sokobanje“ iz serije „Srbija open“ u kategoriji C 3 za svetske bodove  i zaradio šest poena. Za treæe mesto Marku Popoviæu iz novosadskog Ris sajklinga pripala su èetiri boda, a dva boda osvojio je za èetvrto mesto Boris Popoviæ takoðe iz Ris sajklinga. Jedan bod osvojio je petoplasirani Aleksa  Mariæ iz Bajk Crvene zvezde.

Pobedio je, i zaradio deset bodova, Belgijanac Anton Voter Klepe koji vozi za sofijski klub Mamut, prešavši stazu od 28 km za 1:20,30 èasova.  Ðurðiæ je imao 1,10 minuta slabije vreme, a Marko Popoviæ 4,10 minuta zaosatatka.

Trka je bodovana za Ligu Srbije u planinskom biciklizmu. Najbolji u kategoriji do 23 godine bio je Aleksa Mariæ, ispred Zorana Vujoviæa-Nikšiæ i Marka Kojiæa-Jednota(Šid).

Trku je organizovao klub Gorski iz Sokobanje uz podršku BSS, kome je u organizaciji celog cuklusa „Srbija opena“ u planinskom biciklizmu („Trofej Divèibare“, „Trofej Kopaonik“, „Trofej Stara planina“ i „Trofej Sokobanje“) pomoglo Ministarstvo omladine i sporta Srbije, Turistièka organizacija Srbije  kao i ugledne firme NIS Gasprom Neft, Salkano i  Konsing.



TROFEJ SOKOBANJA - Organizator: BKBK Gorski - Mesto i datum: Sokobanja, 10.09.2011.

Kategorija: Elita UCI-C3

Dužina staze: 26,4 km

Vreme pobednika: 01:29:30

Proseèna brzina pobednika: 17,70 km/h

REZULTATI:

Plasman St.br. Uci kod Ime i prezime Klub Mesto Vreme

1 103 BEL19771014 Cleppe Wouter Anton Mammut Sofia 01:29:30

2 100 SRB19840513 ÐURÐIÆ Bojan Radnièki Kragujevac 01:31:40

3 126 SRB19910210 POPOVIÆ Marko Ris Cycling Novi Sad 01:33:46

4 108 SRB19791115 POPOVIÆ Boris Ris Cycling Novi Sad 01:33:48

5 123 SRB19910524 MARIÆ Aleksa Bike Crvena Zvezda Beograd 01:36:15

6 102 SRB19780821 JOVANOVIÆ Ivan Progressive Beograd 01:38:09

7 106 MNE19860222 BEZMAREVIÆ Radosav BK Nikbike Nikšiæ 01:39:48

8 120 BIH19890730 KOJIÆ Mario Jednota Šid 01:40:40

9 121 SRB19891106 GAZIBARIÆ Stefan Metalac Kraljevo 01:40:48

10 107 MNE19820820 TOMIÆ Lazar BK Nikbike Nikšiæ 01:42:03

11 104 BUL19771122 TANCHEV Boyko Mammut Sofia -1

12 122 SRB 1991031 NEŠIÆ Milan Orlovac Sistem FTO Crna Trava -1

13 127 SRB19891223 BRINDZA Akoš Capriolo Baèka Topola -1

14 105 BUL19781101 KIRYAKOV Boris Mammut Sofia -1

15 124 MNE19900901 GOLOVIÆ Darko BK Nikbike Nikšiæ -1

16 125 SRB19910211 MILADINOVIÆ Aleksandar Ris Cycling Novi Sad -3

 

Kategorija: U23

Dužina staze: 26,4 km

Vreme pobednika: 01:33:46

Proseèna brzina pobednika: 16,89 km/h

REZULTATI:

Plasman St.br. Uci kod Ime i prezime Klub Mesto Vreme

1 126 SRB19910210 POPOVIÆ Marko Ris Cycling Novi Sad 01:33:46

2 123 SRB19910524 MARIÆ Aleksa Bike Crvena Zvezda Beograd 01:36:15

3 120 BIH19890730 KOJIÆ Mario Jednota Šid 01:40:40

4 121 SRB19891106 GAZIBARIÆ Stefan Metalac Kraljevo 01:40:48

5 122 SRB 1991031 NEŠIÆ Milan Orlovac Sistem FTO Crna Trava -1

6 127 SRB19891223 BRINDZA Akoš Capriolo Baèka Topola -1

7 124 MNE19900901 GOLOVIÆ Darko BK Nikbike Nikšiæ -1

8 125 SRB19910211 MILADINOVIÆ Aleksandar Ris Cycling Novi Sad -3

 

Kategorija: Juniori

Dužina staze: 13,2 km

Vreme pobednika: 00:57:05

Proseèna brzina pobednika: 13,87 km/h

REZULTATI

Plasman St.br. Uci kod Ime i prezime Klub Mesto Vreme

1 136 SRB19940919 ŽIVKOVIÆ Uros Metalac Kraljevo 00:57:05

2 138 SRB19930329 KOVANDŽIÆ Dimitrije Orlovac Sistem FTO Crna Trava 00:59:05

 

Kategorija: Elita žene

Dužina staze: 13,2 km

Vreme pobednika: 01:03:34

Proseèna brzina pobednika: 12,46 km/h

REZULTATI:

Plasman St.br. Uci kod Ime i prezime Klub Mesto Vreme

1 158 SRB19960115 ERIÆ Jelena Metalac Kraljevo 01:03:34

2 152 SRB19900628 DURMAN Vanesa Fanatic Novi Sad 01:09:50

3 151 SRB19920711 KOSTIÆ Ivana Orlovac Sistem FTO Crna Trava 01:11:30

4 160 SRB19971015 RAKIÆ Milica BK Novi Sad Novi Sad 01:13:28

5 157 MNE19941113 DESPOTOVIÆ Nikolina BK Nikbike Nikšiæ 01:16:19

159 SRB19961009 TRIFKOVIÆ Violeta Jednota Šid DNF

 

Kategorija: Juniorke

Dužina staze: 13,2 km

Vreme pobednika: 01:03:34

Proseèna brzina pobednika: 12,46 km/h

REZULTATI

Plasman St.br. Uci kod Ime i prezime Klub Mesto Vreme

1 158 SRB19960115 ERIÆ Jelena Metalac Kraljevo 01:03:34

2 160 SRB19971015 RAKIÆ Milica BK Novi Sad Novi Sad 01:13:28

3 157 MNE19941113 DESPOTOVIÆ Nikolina BK Nikbike Nikšiæ 01:16:19

159 SRB19961009 TRIFKOVIÆ Violeta Jednota Šid DNF

 

Kategorija: Mastersi

Dužina staze: 13,2 km

Vreme pobednika: 00:50:49

Proseèna brzina pobednika: 15,59 km/h

REZULTATI

Plasman St.br. Uci kod Ime i prezime Klub Mesto Vreme

1 194 SRB19701219 VASOVIÆ Bojan BK Novi Sad Novi Sad 00:50:49

2 186 SRB19740714 ŽUPAN Eduard BK Novi Sad Novi Sad 00:51:55

3 189 SRB19751231 GOLUBOVIÆ Srboljub KPB Bela Stena Kruševac 00:52:34

4 191 SRB19800820 BERIÆ Nenad Ris Cycling Novi Sad 00:52:46

5 195 SRB19790821 MATIÆ Branislav Fanatic Novi Sad 00:55:23

6 187 SRB19730330 RADOVANOVIÆ Slobodan Jednota Šid 00:56:44

7 193 SRB19730626 MIJATOVIÆ Milan Policajac Beograd 00:56:53

8 190 SRB19670208 GOLUBOVIÆ Branislav KPB Bela Stena Kruševac 00:57:33

9 196 SRB19610826 DAVOSIR Ivan Fanatic Novi Sad 00:57:47

10 188 BUL19860206 LINKOV Martin Mammut Sofia 01:08:16

11 192 SRB19690905 BOŽIÆ Zoran Fanatic Novi Sad -1

 

Kategorija: Kadeti

Dužina staze: 13,2 km

Vreme pobednika: 00:48:53

Proseèna brzina pobednika: 16,20 km/h

REZULTATI

Plasman St.br. Uci kod Ime i prezime Klub Mesto Vreme

1 166 MNE19961008 DESPOTOVIÆ Boban BK Nikbike Nikšiæ 00:48:53

2 161 SRB19961124 ROMAN Aleksanadr Jednota Šid 00:50:26

3 168 SRB19950419 JOVANOVIÆ Stefan Partizan Beograd 00:51:02

4 169 SRB19950811 BABIÆ Slobodan Fanatic Novi Sad 00:52:01

5 165 SRB19950423 FILIPOVIÆ Stefan Metalac Kraljevo 00:53:01

6 163 SRB19950831 KOSTOV Miloš Orlovac Sistem FTO Crna Trava 00:53:03

7 167 SRB19950401 MITIÆ Aleksandar Partizan Beograd 00:54:35

8 164 SRB19960619 MILETIÆ Stefan BK Gorski Sokobanja 00:57:17

9 170 SRB19960824 RAJKOVIÆ Vladimir Fanatic Novi Sad 01:02:36

162 SRB19950608 HARVLIÈAK Nikola Jednota Šid DNF

Takmièar FILIPOVIÆ Stefan , SRB19950423 se usmeno kažnjava zbog nekorektnog ponašanja na stazi.

 

Kategorija: Mlaði kadeti

Dužina staze: 3,3 km

Vreme pobednika: 00:14:44

Proseèna brzina pobednika: 13,44 km/h

REZULTATI:

Plasman St.br. Uci kod Ime i prezime Klub Mesto Vreme

1 182 SRB19971204 HARVLIÈAK Milos Jednota Šid 00:14:44

2 185 SRB19980402 MIJATOVIÆ Aleksandar BK Novi Sad Novi Sad 00:14:46

3 184 SRB19980618 ÐIERÈAN Darko Jednota Šid 00:15:24

4 183 SRB19971209 NENADOVIÆ Nemanja Jednota Šid 00:16:18

5 181 SRB19990520 STOJANOVIÆ Nikola BK Gorski Sokobanja 00:16:49

6 180 SRB19991202 MILADINOVIÆ Boško BK Gorski Sokobanja 00:20:35

 

Kategorija: Hobby sport

Dužina staze: 13,2 km

Vreme pobednika: 00:48:53

Proseèna brzina pobednika: 16,20 km/h

REZULTATI:

Plasman St.br. Ime i prezime Klub Mesto Vreme

1 79 NIKÈEVIÆ Milos Jednota Šid 00:48:53

2 73 BOŽOVIÆ Nemanja Jednota Šid 00:49:21

3 82 ANTIÆ Igor Progresiv Beograd 00:56:03

4 74 ŽIVIÆ Nikola Individualac Beograd 00:56:24

5 80 DŽINOV Aleksandar Mammut Sofia 00:57:35

6 78 VELJKOVIÆ Mladen BK Gorski Sokobanja 00:57:50

7 71 MAHNJEC Igor Mammut Sofia 01:00:12

8 76 ENCHEV Nedilko Individualac Kraljevo 01:01:39

9 84 PEJOVIÆ Predrag BK Nikbike Nikšiæ 01:02:22

10 77 STANKOVIÆ Darko Radnièki Kragujevac 01:04:09

11 83 IVOŠEVIÆ Mile Radnièki Kragujevac 01:04:40

12 75 STOJIÈEV Vasil BikeM Pirot 01:08:16

13 72 ÈEMERNIÆ Nikola BikeM Pirot -1

14 81 ÆIRIÆ Zeljko Individualac Niš -1

 

Kategorija: Hobby fun

Dužina staze: 3,3 km

Vreme pobednika: 00:11:38

Proseèna brzina pobednika: 17,02 km/h

REZULTATI:

Plasman St.br. Ime i prezime Klub Mesto Vreme

1 98 SVRKOTA Vlado BK Nikebike Nikšiæ 00:11:38

2 97 DARKOVIÆ Luka BK Nikebike Nikšiæ 00:14:15

3 95 KOVANDŽIÆ Marko Orlovac Crna Trava 00:15:43

4 99 MRŠIÆ Akeksandar Individualac Vlasotince 00:15:54

5 90 KRSTIÆ Nikola Radnièki Kragujevac 00:18:10

6 92 JANIÈIJEVIÆ Aleksandar Radnièki Kragujevac 00:19:08

7 93 ANDRIÆ Filip Radnièki Kragujevac 00:19:39

8 88 MARKOVIÆ Andrea Radnièki Kragujevac 00:19:41

9 91 MILANOV Vladimir Radnièki Kragujevac 00:20:52

10 89 VLIÈKOVIÆ Slobodan MBN Zeleznièar Niš 00:31:33

11 96 MILENKOVIÆ Slavisa Individualac Sokobanja 00:35:24

12 94 MANIÆ Milan BikeM Pirot 00:41:00


Komentari (0)Add Comment

Napišite komentar
smanji | povećaj

busy